image

Najčastejšie otázky

Ako si môžem objednať viazanie práce?

Pokiaľ sa potrebuješ poradiť, alebo si chceš prezrieť vzorky už zviazaných prác, môžeš si prísť objednať osobne do našej prevádzky CREATICK, s.r.o. na ul. Fraňa Mojtu 8 v Nitre (vo dvore medzi Primabankou a Kalvínskym kostolom). Odporúčame ti však využiť náš praktický online objednávkový formulár, vďaka ktorému si môžeš väzbu objednať v pohodlí domova a bez zbytočného čakania v rade.

Koľko ma bude stáť komplet celá práca?

Cena je vždy individuálna (závisí od požadovanej doby vyhotovenia a od ďalších príplatkov), preto ti odporúčame použiť našu online kalkulačku, ktorá ti vypočíta cenu konkrétne tvojej práce.

Čo ak ešte nemám napísanú celú prácu?

Knižná väzba sa síce väčšinou objednáva dopredu, to však neznamená, že nám pri objednávke musíš dodať aj text práce. Na výrobu dosiek nám postačuje predloha obalu (to, čo bude vyrazené na doskách) a text práce nám stačí doručiť neskôr. Hotovú prácu ti vieme vytlačiť a následne zviazať na počkanie.

Môžem si u vás text práce aj vytlačiť?

Samozrejme, text práce ti vieme vytlačiť na počkanie v našej prevádzke, pričom ceny tlače nájdeš v cenníku, prípadne si výslednú cenu tlače môžeš overiť pomocou našej online kalkulačky. Pokiaľ si potrebuješ vytlačenú prácu ešte skontrolovať, môžeš si ju prísť vytlačiť osobne. Pre tvoje pohodlie ti však odporúčame použiť náš online objednávkový formulár.

Je možné vymeniť text v už zviazanej práci?

Dosky vyrábané u nás sú zložené z 3 samostatných častí (predná doska, zadná doska a lišta - nie sú vyrábané v celku ako v niektorých copycentrách a kníhviazačstvách), ktoré sú následne spojené v lisovacom stroji. Text sa do dosiek nelepí, preto ti vieme zviazanú prácu jednoducho rozobrať a text vymeniť. Za výmenu textu v zviazanej práci sa účtujú 4 eurá za 1 ks.

Moja práca bude mať viac strán, ako som uviedol pri objednávke.

Ako sme už spomínali vyššie, dosky vyrábané u nás sú zložené z 3 samostatných častí, preto zmena počtu strán nie je až taký problém – stačí nám nahlásiť nový počet strán a lištu ti bez problémov vymeníme za hrubšiu/tenšiu.

Môžem si vybrať farbu, veľkosť a typ písma na doskách?

Na výber ponúkame zlatú a striebornú farbu písma, pretože práve tieto farby dodávajú doskám elegantný vzhľad. Zlatenie/striebrenie dosiek robíme tzv. hĺbkovou razbou pri ktorej je potrebné každé slovo vyskladať ručne. Nevýhodou tohto druhu väzby je, že nie je možné meniť veľkosť a typ písma ani potláčať logá alebo iné grafické prvky. Veľkosť písma je však štandardizovaná a je akceptovaná všetkými fakultami na Slovensku. Možné je používať malé a veľké písmená.

Odkedy počítate dobu na vyhotovenie práce?

Na rozdiel od copycentier a kníhviazačstiev čas vyhotovenia začíname počítať už od doručenia predlohy obalu a nie kompletnej práce. Text práce ti následne vložíme do pripraveného obalu na počkanie, v závislosti od aktuálnej vyťaženosti.

Ako mám priniesť alebo zaslať diplomovku na tlačenie, aby nevznikol žiadny problém?

Ideálny formát je súbor PDF, ktorý vytvoríš vytlačením cez tlačiareň PDF alebo uložením ako PDF vo WORDe. Súbor môžeš priniesť osobne na USB kľúči, CD, pamäťovej karte, poslať e-mailom alebo cez náš objednávkový formulár.

Čo ak si prácu nestihnem vyzdvihnúť v dohodnutom termíne?

Dohodnutý termín je záväzný hlavne pre nás, pretože ti ním garantujeme, že svoju prácu budeš mať pripravenú v stanovenom čase. To však neznamená, že si ju musíš vyzdvihnúť presne vtedy. Môžeš si pre ňu prísť aj neskôr, prípadne ti ju môže vyzdvihnúť aj tvoj spolužiak.

Viete mi prácu napáliť na CD?

Samozrejme, cena je 3,00 eurá za 1 kus, pričom v cene máš zahrnuté CD s potlačou a prípadné nalepenie na zadnú stranu dosiek.

Oznámite mi prijatie objednávky odoslanej mailom/ cez online formulár a takisto keď je práca pripravená?

Pri správne odoslanej objednávke mailom sa automaticky generuje spätný e-mail s potvrdením objednávky. Pri objednávke cez náš online objednávkový formulár zákazníkov kontaktujeme jedine v prípade nejasností. Vyhotovenie objednávky zákazníkom neoznamujeme, avšak môžeš sa spoľahnúť, že prácu budeš mať pripravenú v dohodnutom termíne. Pokiaľ potrebuješ objednávku upraviť, prípadne ak máš nejaké nejasnosti, neváhaj nás kontaktovať, buď telefonicky alebo e-mailom.

Vyzdvihnutie objednávky...

Hotovú prácu si môžeš vyzdvihnúť v našej prevádzke CREATICK, s.r.o., Fraňa Mojtu 8 v Nitre, alebo ti ju doručíme Slovenskou poštou, prípadne kuriérom kamkoľvek na Slovensku. Cena za doručenie SP je 5 eur, kuriérom 9 eur.

Pozrite si tiež našu domovskú stránku creatick.sk

pix

Pozrite si tiež náš ďaľší projekt potlacime-tricka.sk

pix

Kontaktujte nás CREATICK - kreatívna reklama

V prípade akýchkoľvek nejasností nás neváhajte kontaktovať - telefonicky, mailom alebo osobne. Radi Vám odpovieme na všetky Vaše otázky :)

Adresa: F. Mojtu 8, 949 01 Nitra
Telefón: 0905 79 48 31
Telefón: 0919 04 55 77
Telefón: 0915 05 07 69
E-mail: creatick@creatick.sk